Доброго вечора)Сподобався матеріал Герман Яни.Яна,скажіть будь-ласка ,на вашу думку ,що чекає нашу країну найближчим часом стосовно тінізації економіки?
Ви здійснити загальний статистичний аналіз демографічної ситуації України і зазначаєте, що показники народжуваності та смертності за регіонами України є різними. Чи досліджували Ви, в чому полягає причина даної динаміки? Якщо так, прокоментуйте, будь ласка, а якщо ні - на Вашу думку, які показники можуть впливати на рівень народжуваності та смертності?
Доброго вечора) дякую за питання. Я окремо досліджувала показники народжуваності та смертності по регіонах і можу сказати, що практично у всіх регіонах України смертність перевищує народжуваність вдвічі. Але значення даних показників залежно від регіону різняться. Це в першу чергу пов'язано з рівнем соціально-економічного розвитку регіонів. В більш розвинених регіонах спостерігаються вищі показники народжуваності і смертності також (адже там більша кількість наявного населення).
Щодо факторів що можуть впливати на рівень народжуваності, то на мою думку найбільший вплив має рівень доходів населення, також кількість державних шкіл та садочків в населеному пункті (адже не всі мають можливість оплачувати навчання), поширення руху "чайлдфрі" - коли молодь свідомо відмовляється від народження дітей на користь саморозвитку.
Щодо факторів що можуть впливати на рівень смертності, то на мою думку найбільший вплив має низький рівень медичного обслуговування в Україні, а також навність великої кількості осіб пенсійного віку (на сьогодні їх в Україні близько 30
Маю питання до Ключко Олени. Олено, зацікавила Ваша тема кластеризації контрагентів за критерієм ризику. Зважаючи на коливання ціни на ринку газу, напевно, установа, яку Ви досліджували, укладала додаткові угоди з послуг постачанння та розподілу газу? На скільки я зрозумів, даного контрагента Ви віднесли до другої групи ризику. Обгрунтуйте, будь ласка, Вашу думку з приводу цього.
Доброго дня. Дякую за питання. Так, установа укладала додаткові угоди з постачання природного газу. Але не з послуг розподілу природного газу, так як ціна на розподіл залишалась стабільною. Контрагент який був включений до даного дослідження надає установі послуги з розподілу природного газу.
Так, даного контрагента було віднесено до другої групи ризику не тільки через суму укладених з установою договорів, але й через те, що були враховані і інші фактори. такі як чистий дохід від реалізації товарів, робіт, послуг, рентабельність, власний капітал та інші.
Тому, на мою думку, відносити даного контрагента до інших груп було б не правильно. Тому що він не відповідає тим критеріям.
Маю питання до Надії Параниці та Тетяни Задорожньої. Зацікавило Ваше дослідження і тому виникло питання: поширення коронавірусної інфекції і перехід більшості компаній на "дистанційний" режим роботи, на Вашу думку, стануть поштовхом до передачі деяких функцій на аутсорсинг і, відповідно, розвитку консалтингової діяльності? Дякую!
Питання до Ярошенко Маргарити: У Ваших тезах за порівнянням показників безробіття в Україні та інших країнах ЄС вказано, що в Україні у декілька разів відсоток безробіття вищий ніж у зазначених державах ЄС. Скажіть, будь ласка, на Вашу думку які способи боротьби з безробіттям у Чехії, Німеччині чи Нідерландах можуть послужити прикладом для нашої держави, тим самим скоротити відсоток безробіття?
По-перше, не погоджуюсь із Вашою думкою, що "...бюджетні установи не можуть вільно розпоряджатися коштами, заробленими на власний розсуд, тобто практично немає фінансової автономії бюджетних установ...". Кошторис спеціального фонду складається у відповідності до запланованих надходжень. Тобто, бюджетна установа планує окремі видатки за спеціальним фондом в обов'язковому порядку (такі як оплата праці та нарахування на неї, оплата комунальних послуг тощо). Окрім того, в межах кошторису спеціального фонду установа має право закласти видатки, наприклад, на оновлення комп'ютерної техніки. Одна справа в бюджетному запиті по загальному фонду закласти ці видатки, і розпорядник бюджетних коштів це не погодить, а інша справа - витратити на це кошти за рахунок власних надходжень.
По-друге, надайте коментар, в чому полягає різниця між видатками і витратами бюджетної установи? Під час розрахунку показників, що характеризують фінансовий стан бюджетної установи, економічно доцільно брати показник фактичних видатків чи фактичних витрат?
По-третє, якщо ви розраховуєте стандартний набір показників, не завадило б: вказувати граничні значення (межі), а ще краще порівнювати показники з іншою бюджетною установою, яка вважається лідером у галузі.
І, last but not least, у висновку Ви зазначаєте, що "... видатки протягом звітного періоду були здійсненні в межах бюджетних повноважень...". Такий висновок ви робите за результатами аналізу фінансової діяльності бюджетної установи? Чи ви ще додатково встигли провести фінансовий аудит?
Ярошенко Маргарита у своїй тезі висвітлила важливе питання "Безробіття в Україні". Маю питання: які на Вашу думку головні проблеми безробіття в Україні? Як їх можливо вирішити?
Добрий день! Дякую Вікторії Кизюн та її науковому керівнику - Тетяні Миколаївні Паянок - за дослідження актуального питання.
Однак, в мене побажання для подальших досліджень, особливо знаючи, яким потенціалом Ви володієте. Розглядаючи питання впливу одного показника на інший, перш за все, треба здійснити попередній факторний аналіз, який може засвідчити, що показники, які, на перший погляд, здавалося б не мають жодного відношення, дійсно чинять вплив на результат. Як-от наприклад, цікаво було б подивитися, як корелюють між собою показник захворівших на COVID (і при цьому вакцинованих) з показником заведених кримінальних справ з підробки COVID-сертифікатів (до речі, даний аналіз можна зробити як інтервально, так і просторово).
Ну, і не забуваємо про сезонність в дослідженні захворюваності