Маю запитання до Осійчук Дениса: які методи використовує бізнес-аналітик для проведення бізнес-аналізу суб'єкта підприємницької діяльності? Буду вдячна за відповідь!
Доброго дня, дякую за запитання! Комплексна система автоматизації підприємства IS-pro являє собою набір взаємопов'язаних підсистем. Кожна підсистема має певну самостійність, тому IS-pro можна збирати виключно під потреби замовника. Завдяки гнучкому підбору функціоналу програмним комплексом здійснюється автоматизація бізнес-процесів, не обтяжена зайвим функціоналом та витратами на впровадження. Ми не робимо так звану "коробкову версію" з стандартним функціоналом, ми адаптуємо нашу систему під потреби підприємства.
Доброго дня, питання до Задорожньої Діани: За результатами Вашого дослідження які заходи покращення фінансово-господарської діяльності підприємств Ви можете привести?
Доброго дня! Дякую Вам за запитання Надія Вікторівна, ось відповідь на нього: За результатами дослідження, заходи покращення фінансово-господарської діяльності торгівельного підприємства є такими: ‒ систематичне вивчення споживчого попиту, розширення асортиментної структури продукції; ‒ зниження витрат підприємства (порівнюються фактична їх сума за звітний, плановий та попередній періоди); ‒ забезпечення зростання продуктивності праці, культури обслуговування споживачів; ‒ упровадження інноваційних технологій; ‒ розробка ефективної маркетингової політики; ‒ проведення експрес-діагностики, яка дозволить попередити виникнення кризи, розробити шляхи її усунення; ‒ обґрунтування фінансового плану підприємства.
Дякую за запитання. При форматуванні асортиментної стратегії підприємства використовують ABC та XYZ аналізи та їх комбінування, матриця BCG та модифікована матриця BCG, SWOT-аналіз, матриця SPACE/
В Україні існують дві системи оподаткування: загальна та спрощена (єдиний податок). Підприємці на загальній системі сплачують всі податки від чистого доходу (валовий дохід мінус витрати, проте витрати мають бути підтверджені документально(sad) 18% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб); 1,5% військовий збір; 22% ЄСВ (єдиний соціальний внесок). На загальній системі є межа бази нарахування для сплати ЄСВ: не нижче мінімальної зарплати (у 2020 р. – 4723 грн) і не більше 15 розмірів мінімальних зарплат (у 2020 р. – 70 845 грн), отже, потрібно сплачувати не менше 1039,06 грн і не більше 15 585,90 грн на місяць. Звіти подають раз на рік до 9 лютого: звіт по ЄСВ (додаток 5) та податкову декларацію про майновий стан і доходи. ПДФО сплачують авансом до 20 квітня, 20 червня і 20 жовтня. За 4-й квартал платять за підсумками декларації, виходячи з нарахованої суми за вирахуванням сплачених авансів до 19 лютого. Військовий збір сплачують раз на рік до 19 лютого, ЄСВ – щоквартально до 19 числа місяця, наступного за кварталом. На спрощеній системі діють три групи. Перша для ІТ-спеціалістів не підходить, оскільки це торгівля з лотків на ринках і надання побутових послуг. ФОП у сфері ІТ може працювати на 2 і 3-й групах.
Сподобалась робота Гурник Олександри. На Вашу думку, досвід яких зарубіжних країн можна використати для покращення управлінського обліку на українських підприємствах?
Доброго дня). Дякую за питання. Ведення стратегічного управлінського обліку на підприєсмстві не є обов'язковим, адже немає законодачих актів які б зобов'язували його вести. Тому керівництво самостійно вирішує чи необхідний їм стратегічний управлінський облік на підприємстві чи ні)
Доброго дня, маю запитання до Ляшок Тетяни. У Вашій роботі наведено два терміни ВІ та "бізнес-аналітика". То що ж собою являє система ВІ-аналітики та які її основні переваги ?
Дякую за оцінку роботи та за запитання! Відповідь на запитання : Вирішальним у контексті забезпечення конкурентних переваг є значення елементів ланцюга вартості, що базуються на накопичених підприємствами знаннях і навичках.
Доброго дня, цікаві тези написала Юлія Яцунь. Юлія, дай відповідь, будь ласка, на запитання: Якою є роль управлінського обліку в інформаційному забезпеченні підприємства?
Дякую за запитання! Роль управлінського обліку в інформаційному забезпеченні бізнес-процесів підприємства має зростаюче значення. Тим більше у сучасних економічних умовах. Зумовлено це швидким розвитком підприємницької діяльності, особливо при відкриті цілих мереж. Все ретельніше формується інформація для аналізу, вибору і обґрунтування рішень. Управлінський облік це в першу чергу для зручності організації та контролю діяльності підприємств.